Interland 2012 Results

Nation Score
ENG 218
WO 205
FRSO 204
LNPCCO 128
NOLB 71
WTB 48

Junior Interland 2012 Results

Nation Score
ENG 88
WO 73
FRSO 72
LNPCCO 72
WTB 31
NOLB 8

D14

Position Name Nation Time min/km
1. Lou LENOBLE LNPCCO 35:55 9’42”
2. Anne OCKENDEN ENG 41:07 11’06”
3. Kate SKINNER ENG 41:37 11’14”
4. Chloe POTTER ENG 41:57 11’20”
5. Clémence BELLE LNPCCO 42:01 11’21”
6. Sandrine DEFRAIGNE FRSO 42:13 11’24”
7. Lucia SCHMIDT-STEFFEN WTB 45:21 12’15”
8. Julie DELCLUSE LNPCCO 46:30 12’34”
9. Magalie GILLET VVO 48:26 13’05”
10. Eva VAN HULST NOLB 49:57 13’30”
11. Hannah THIELS VVO 52:08 14’05”
12. Laure-Anne LUDOVICY FRSO 57:33 15’33”
13. Hanna HERZFELD WTB 58:24 15’47”
14. Roxanne GELDOF VVO 1:05:21 17’39”
15. Lucie ARNO FRSO 1:10:36 19’04”
16. Inga HOLLMANN WTB 1:17:34 20’57”
17. Renee TEMMEN NOLB 1:19:00 21’21”

D17

Position Name Nation Time min/km
1. Julie EMMERSON ENG 36:51 7’40”
2. Pihla OTSAMO LNPCCO 37:12 7’45”
3. Elke VERDEYEN VVO 39:40 8’15”
4. Coline CEULEMANS FRSO 42:42 8’53”
5. Claudia ROOMAN VVO 46:17 9’38”
6. Charlotte THEYS VVO 46:29 9’41”
7. Rachel EMMERSON ENG 47:04 9’48”
8. Becky YOUNG ENG 47:54 9’58”
9. Eliane SCHMITZ FRSO 48:09 10’01”
10. Camille VANOVERBERGHE LNPCCO 48:56 10’11”
11. Mélanie GUILMAIN LNPCCO 50:31 10’31”
12. Eleonore ROBINSON FRSO 55:28 11’33”
13. Brit DINGENOTTO WTB 1:02:44 13’04”
14. Gerber LOMAN NOLB 1:03:20 13’11”
15. Ima GROSCHE WTB 1:12:17 15’03”
16. Saskia GRAFE WTB 1:29:16 18’35”

D20

Position Name Nation Time min/km
1. Fanny TILKIN FRSO 53:47 7’28”
2. Laurine LOTERIE LNPCCO 55:57 7’46”
3. Harriet LAWSON ENG 58:46 8’09”
4. Jenny EVANS ENG 1:01:52 8’35”
5. Linda BECKMANN WTB 1:11:55 9’59”
6. Elise FONTAINE LNPCCO 1:14:54 10’24”
7. Laura JONES ENG 1:18:10 10’51”
8. Natalie MENN WTB 1:20:33 11’11”
9. Annika GRAW WTB 1:24:33 11’44”
10. Kirsten VERSTRAETE VVO 1:27:47 12’11”
11. Daniela MAUSEN FRSO 1:31:05 12’39”
12. Fanny JAMSIN FRSO 1:35:44 13’17”

D Open

Position Name Nation Time min/km
1. Miek FABRÉ VVO 59:35 7’15”
2. Lucy BUTT ENG 1:03:01 7’41”
3. Aline HERMANS FRSO 1:05:56 8’02”
4. Helen GARDNER ENG 1:07:17 8’12”
5. Greet OEYEN VVO 1:09:01 8’25”
6. Anne EDWARDS ENG 1:09:29 8’28”
7. Severine VANDERMEULEN FRSO 1:12:22 8’49”
8. Vinciane MULPAS FRSO 1:14:50 9’07”
9. Saartje SALLAERTS VVO 1:16:44 9’21”
10. Marie DESRUMAUX LNPCCO 1:23:15 10’09”
11. Aurélie KIRILOV LNPCCO 1:44:09 12’42”
12. Petra KOSTALOVA NOLB 1:45:33 12’52”
13. Céline FINAS LNPCCO 1:48:56 13’17”
14. Willeke MOOIJ NOLB 2:15:19 16’30”
15. Larissa RAND NOLB 2:49:40 20’41”

D Masters A

Position Name Nation Time min/km
1. Annamari VIERIKKO FRSO 47:39 7’48”
2. Veerle TULLENEERS VVO 49:34 8’07”
3. Béatrice DE LONGUEVILLE FRSO 51:23 8’25”
4. Lesley ROSS ENG 53:58 8’50”
5. Ruth KER ENG 54:20 8’54”
6. Lucy WIEGAND ENG 55:02 9’01”
7. Dunja VAN DE RIET NOLB 58:39 9’36”
8. Kristel MERTENS VVO 1:00:00 9’50”
9. Katri HAATAJA FRSO 1:00:14 9’52”
10. Leen WOUTERS VVO 1:03:16 10’22”
11. Catherine ROUX LNPCCO 1:14:20 12’11”
12. Gyorgyi CORBET NOLB 1:20:48 13’14”
13. Martina HOLLMANN WTB 1:23:20 13’39”
14. Masja VAN DE VEN NOLB 1:25:23 13’59”
15. Viktoria HERZFELD WTB 1:29:00 14’35”
16. Nina KRAUSE WTB 1:31:38 15’01”

D Masters B

Position Name Nation Time min/km
1. Jane MORGAN ENG 32:45 7’59”
2. Jackie HALLETT ENG 35:55 8’45”
3. Linda VERBRAKEN VVO 37:37 9’10”
4. Jill LIBBY ENG 41:02 10’00”
5. Martine TAFFEIREN VVO 41:27 10’06”
6. Patricia MARCHAL FRSO 47:50 11’39”
7. Joke MOLENAAR NOLB 48:52 11’55”
8. Carine LAMBEAU FRSO 49:54 12’10”
9. Lea SWINNEN VVO 52:06 12’42”
10. Kornelia MOCK WTB 54:47 13’21”
11. Bernadette VANDERMEULEN FRSO 58:07 14’10”
12. Odile LEROY LNPCCO 58:44 14’19”
13. Odile POULAIN LNPCCO 1:01:34 15’00”
14. Isabelle BOULANGER LNPCCO 1:04:53 15’49”

D Masters C

Position Name Nation Time min/km
1. Lisette EYKMANS VVO 32:55 8’53”
2. Inara GIPSLE ENG 36:48 9’56”
3. Hilary PALMER ENG 37:31 10’08”
4. Sheila CAREY ENG 38:12 10’19”
5. Monica ROELING NOLB 39:18 10’37”
6. Elisabeth VLIEGEN FRSO 40:40 10’59”
7. Paulette BLOMMEN VVO 42:17 11’25”
8. Lieve GEENS VVO 42:25 11’27”
9. Christa ZWIKKER NOLB 43:25 11’44”
10. Anne-Marie DEPAYE FRSO 46:20 12’31”
11. Agnès SEBA-PONCELET FRSO 52:51 14’17”
12. Dicky MOOIJ NOLB 1:04:42 17’29”
13. Carol Ludewig-James LNPCCO 1:14:57 20’15”
14. Marcelline RIMETZ LNPCCO 1:28:28 23’54”

H14

Position Name Nation Time min/km
1. Harrison MCCARTNEY ENG 26:57 6’34”
2. Ruben JAMSIN FRSO 34:16 8’21”
3. Euan TEBBUTT ENG 35:23 8’37”
4. Matt FELLBAUM ENG 39:19 9’35”
5. Sverre BUYTAERT VVO 39:38 9’40”
6. Tibo GILLET VVO 39:43 9’41”
7. Wout KEUPPENS VVO 43:38 10’38”
8. Guillaume EYEN FRSO 45:51 11’10”
9. Luca MALTIG WTB 50:41 12’21”
10. Liévin CREFCOEUR LNPCCO 51:07 12’28”
11. Julien DEUXANT FRSO 52:27 12’47”
12. Thorben FUCHS WTB 55:55 13’38”
13. Cédric AMERIJCKX LNPCCO 1:05:08 15’53”

H16

Position Name Nation Time min/km
1. Evert LEEUWS VVO 35:19 5’47”
2. Thomas GILLET FRSO 37:19 6’07”
3. Arno KEUPPENS VVO 37:55 6’12”
4. William RIGG ENG 41:42 6’50”
5. Xavier DUBOIS LNPCCO 43:28 7’07”
6. Joe WOODLEY ENG 45:33 7’28”
7. Michael ADAMS ENG 47:47 7’49”
8. Tom DRYGALSKI FRSO 48:29 7’56”
9. Kurtys BANASKIEWICZ LNPCCO 48:46 7’59”
10. Arne FUCHS WTB 55:46 9’08”
11. Pierre LECOCQ FRSO 55:48 9’08”
12. Till KLEINE WTB 1:06:20 10’52”
13. Paul KRÖPKE WTB 1:07:42 11’05”
14. Martijn HUS VVO 1:08:08 11’10”

H20

Position Name Nation Time min/km
1. Julien GILLET FRSO 58:14 6’32”
2. Toon MELIS VVO 59:28 6’40”
3. Valentin SZYMANOWSKI LNPCCO 1:00:40 6’48”
4. Tristan BLOEMEN VVO 1:01:18 6’53”
5. Antoine GOUVERNEUR LNPCCO 1:01:39 6’55”
6. Jonny MALLEY ENG 1:03:32 7’08”
7. Duncan BIRTWISTLE ENG 1:04:52 7’17”
8. Clément DEMEUSE FRSO 1:05:49 7’23”
9. Bruno PARMENTIER FRSO 1:05:55 7’24”
10. Adam POTTER ENG 1:06:31 7’28”
11. Wouter HUS VVO 1:08:18 7’40”
12. Yannick POULAIN LNPCCO 1:15:30 8’28”
13. Alvar PENNING WTB 2:33:19 17’13”

H21

Position Name Nation Time min/km
1. Fabien PASQUASY FRSO 1:01:41 5’42”
2. Olle KÄRNER FRSO 1:03:31 5’52”
3. Benjamin LEPOUTRE LNPCCO 1:04:50 6’00”
4. Yannick MICHIELS VVO 1:05:48 6’05”
5. Tomas HENDRICKX VVO 1:07:50 6’16”
6. Ian NIXON ENG 1:08:05 6’18”
7. Michel BASTIN FRSO 1:08:24 6’20”
8. Nick BARRABLE ENG 1:08:49 6’22”
9. Richard ROBINSON ENG 1:11:44 6’38”
10. Rémi LEQUINT LNPCCO 1:21:43 7’33”
11. Pierre MAHIEU LNPCCO 1:22:28 7’38”
12. Michel VAN DONGEN NOLB 1:28:38 8’12”
13. Torben GLOWKA WTB 1:39:54 9’15”
14. Jan LAND NOLB 1:45:11 9’44”
15. Herman MOOIJ NOLB 1:57:51 10’54”
NCL Arvid GLOWKA WTB
NCL Carlo HAHN WTB
NCL Thomas VAN DER KLEIJ VVO

H Masters A

Position Name Nation Time min/km
1. Dirk GOOSSENS VVO 58:48 6’36”
2. Iwan VIS FRSO 59:53 6’43”
3. Quentin HARDING ENG 1:00:38 6’48”
4. Robert THEISS FRSO 1:01:22 6’53”
5. Frank BUYTAERT VVO 1:01:38 6’55”
6. Gunther DEFERME VVO 1:01:40 6’55”
7. Stephan VIS FRSO 1:01:51 6’56”
8. Andy MONRO ENG 1:04:05 7’12”
9. Clive HALLETT ENG 1:05:06 7’18”
10. Philippe CREFCOEUR LNPCCO 1:06:23 7’27”
11. Ralph KURT NOLB 1:12:30 8’08”
12. Jody BORGERS NOLB 1:15:22 8’28”
13. Jérôme DANEL LNPCCO 1:16:54 8’38”
14. Andreas MALTIG WTB 1:18:29 8’49”
15. Philippe TAELEMANS LNPCCO 1:23:14 9’21”
16. Mark HEIKOOP NOLB 1:24:51 9’32”
17. Tobias WOLF WTB 1:30:45 10’11”
18. Wolfgang FUCHS WTB 1:57:02 13’08”

H Masters B

Position Name Nation Time min/km
1. Christian STOFFELS FRSO 43:56 6’06”
2. Luc MELIS VVO 45:54 6’22”
3. Frans LAENEN VVO 46:05 6’24”
4. Keith MASSON ENG 47:57 6’39”
5. Roger HENDRICKX VVO 48:58 6’48”
6. Joel POULAIN LNPCCO 49:09 6’49”
7. Gerrit VAN DE RIET NOLB 50:31 7’00”
8. Patrick MOSSOUX FRSO 51:25 7’08”
9. Alistair WOOD ENG 51:45 7’11”
10. Pierre MARCHAL FRSO 53:23 7’24”
11. John BRITTON ENG 57:45 8’01”
12. Anne HEIKOOP NOLB 1:06:16 9’12”
13. Pascal LEGERE LNPCCO 1:11:58 9’59”
14. Philippe CASTIER LNPCCO 1:19:08 10’59”
15. Uwe BÜRGER WTB 1:21:18 11’17”
16. Dirk ZWIKKER NOLB 1:25:18 11’50”

H Masters C

Position Name Nation Time min/km
1. Andy HEMSTED ENG 34:10 7’07”
2. Klaus HELD FRSO 36:08 7’31”
3. Freddy SILLIEN FRSO 38:22 7’59”
4. Steve WHITEHEAD ENG 39:25 8’12”
5. Jim PROWTING ENG 39:48 8’17”
6. Luc HEUNINCKX VVO 39:58 8’19”
7. Alfred SIMKENS VVO 41:37 8’40”
8. Rogier VANAKEN VVO 42:09 8’46”
9. Karst MOOIJ NOLB 48:48 10’09”
10. Pierre PARMENTIER FRSO 49:53 10’23”
11. Mike IN T GROEN NOLB 52:23 10’54”
12. Jean-Claude HUMBERT-CLAUDE LNPCCO 52:57 11’01”
13. Frank MENSINK NOLB 57:21 11’56”
14. Karl KEDDY WTB 1:00:19 12’33”
15. Jean-Paul GERBEAUX LNPCCO 1:16:25 15’55”
16. Dieter SCHWIEDER WTB 1:18:35 16’22”